Rada programowa
Tomasz Dziurko

Tomasz Dziurko


Programista Java/JEE i miłośnik pracy zdalnej. W trakcie studiów zakochał się w Javie i od tej pory jest jej wierny, choć próbuje również nawiązać bliższe i stałe relacje z jej kuzynami z rodziny JVM. Lubi czysty kod i metody, które mają nazwy dłuższe niż 10 znaków.

Tworzył projekty webowe związane między innymi z branżą finansową, handlem elektronicznym, systemami nawigacyjnymi oraz optymalizacją procesu rekrutacji pracowników.

Interesuje się piłką nożną w wydaniu czy to aktywnym czy oglądaniu lepszych od siebie przed telewizorem. Wieczorami nadrabia zaległości z Developers Zone i czyta książki, także zupełnie nie związane z programowaniem. Można go złapać na blogu albo na Twitterze.

Prywatnie Mąż, Tata i własciciel psa.

Monika Konieczny

Monika Konieczny


Jest absolwentką informatyki. Na co dzień pracuje jako IT project manager/scrum master w iLoop Mobile http://iloopmobile.com (koordynuje pracę zespołów tworzących narzędzia umożliwiające realizacje mobilnych kampanii marketingowych). Doktorantka na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu. W ramach badań naukowych zajmuje się szeroko pojętymi aspektami “miękkimi” w zarządzaniu projektami, zwłaszcza skutecznym motywowaniem. Monika występowała na wielu ogólnopolskich konferencji, w tym ostatniej edycji 4Developers. Interesuje się podróżowaniem po świecie i poznawaniem ludzi, nurkowaniem oraz fotografią.

Mariusz Gil

Mariusz Gil


Technologiami webowymi i tworzeniem aplikacji internetowych zajmuje się od ponad 9 lat, mieszka i pracuje we Wrocławiu. W tym czasie pracował m.in. jako programista w Nasza-Klasa Sp. z o.o., programista w GG Network S.A. (dawniej Gadu-Gadu S.A.), programista / project manager IT w Adv.pl S.A. (gdzie projektował oraz implementował aplikacje dla takich klientów jak Telefonia Dialog S.A., Telekomunikacja Polska S.A., Orange, Lukas Bank, Getin Bank, Nestle Polska, Polifarb Cieszyn-Wrocław S.A., Opoczno, Hasco-Lek S.A., Jutrzenka S.A.), freelancer (FCP Internet Ltd. – UK).

Od dwóch lat pracuje także jako konsultant w sprawach wydajności i skalowalności aplikacji internetowych. Dotychczas występował na 4Developers 2010, PHPCon PL 2004, konferencji projektu JuniorInternet 2008 oraz gościnnych wykładach i seminariach w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego, którego jest absolwentem. Uczestnik wielu konferencji poświęconych tematyce aplikacji internetowych oraz językom PHP i Ruby.

Jakub Nabrdalik

Jakub Nabrdalik


Jest programista z sześcio letnim doświadczeniem w branży IT jako architekt, programista, designer, analityk, kierownik projektu i menadzer programowy. Dba o Craftmanship oprogramwania i Domain Design. Praktykuje TDD i programowanie Pair od 2005 roku. Pracował w Javie, C# i PHP. Mocno wierzy w korzyści płynące z dobrze wykonanej pracy, czystego kodu i dobrze utrzymanego oprogramowania.

Specjalności:

JAVA/J2EE, C# (.NET 2.0, ASP 2.0), PHP 5.x, SQL, PL/pgSQL, Test Driven Development, Domain Driven Design, modelowanie danych, programowanie Pair, UML, badanie potrzeb klienta, analiza, SCRUM