Agenda
University Day – Allegro Road Show przystanek Poznań
09:00 – 10:00
prezentacja Grupy Allegro na stoisku, zapraszanie studentów do wzięcia udziału w wykładach, poczęstunek (kawa, herbata, ciasteczka)
10:00 – 10:35

Mariusz Gil – Programista w GG Network S.A. (dawniej Gadu-Gadu S.A.) pracuje z aplikacjami internetowymi

 

Amazon AWS

Dla wielu osób Amazon i jego usługi AWS są niemal synonimem cloud computingu. Połączenie infrastruktury 450.000 serwerów i oferty ponad 20 kluczowych usług umożliwia wdrożenie aplikacji w niemal dowolnej skali w ciągu kilku godzin. W trakcie sesji zapoznamy się z kilkoma podstawowymi usługami AWS pozwalającymi na uruchomienie własnej usługi w chmurze. Poznamy także kilka case study większych projektów, korzystających z infrastruktury Amazona.

10:35 – 11:10

Wojciech Dymowski - kierownik projektów i ekspert biznesowy z zakresu nowoczesnych technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT). Dyrektor Zarządzający PMI Oddział Poznań.

 

Z programisty w PMa

Wojciech zarządza różnymi projektami od 6 lat, ale czasem, gdy już nie ma siły i musi się zrelaksować… siada żeby coś zakodować, choćby mały skrypt! Czemu? Po pierwsze to go odpręża, a po drugie programowanie ma dwie niesamowite cechy: pozwala być kreatywnym i tworzyć i jednocześnie uporządkowywać. W wielu aspektach programowanie jest rożne od PM, ale pewne dobre cechy są wspólne. Wojciech rekrutuje PM’ów, często spośród programistów, ocenia ich umiejętności miękkie i perspektywy na nowym stanowisku. Zachęca do posłuchania o tym czy i jak zmieniać się w PMa. Podczas wykładu opowie o tym jak rekrutuje się PM’ów, czego się szuka w takich osobach i jak poznać po programiście czy zarządzanie projektem to właściwa ścieżka dla niego.

11:10 – 11:45

wykład technologiczny

Grupa Allegro